NŐK VEZETŐ POZÍCIÓBAN
Egyenjogúság, női érdekképviselet
A nők és a férfiak különbözőek. Különböznek genetikailag, külső jegyekben, gondolkozásban, neveltetésben. Ez azonban nem jelenti azt, hogy ne tudnának ugyanolyan jól helytállni azonos helyzetekben, ugyanolyan jól teljesíteni munkahelyi szerepekben.
CÉLUNK
Mivel a legtöbb munkahelyen férfiak és nők együtt dolgoznak ezért ahhoz, hogy mindenki a legtöbbet tudja kihozni magából érdemes tisztában lenni, hogyan működik a férfi és hogyan működik a nő. Ha ezt megértjük, akkor képesek leszünk a feladataink során ezt figyelembe venni, alkalmazni és a helyzetekből a legtöbbet kihozni, függetlenül attól, hogy az ellenkező nemű kollégák motiválásáról van szó vagy saját érdekeink képviseletéről nőként férfiak között, férfiként nők között. Így a nemi különbségek vállalásának talajára építkezve biztosíthatjuk az egyenjogúság maximális megvalósulását.
A KULCSEMBER
Radványi Noémi
önismereti tréner és tanácsadó
MIÉRT MINKET VÁLASSZ?
A művészet eszközeit használjuk fel a tréning során, mindezt annak érdekében, hogy könnyebb legyen megnyílni, egy-egy témáról beszélni. Ennek köszönhetően áttételesen lehet megjeleníteni, kifejezni egy-egy helyzetet, szituációt, problémát és így egyszerűen azonnal olyan rétegek is felszínre kerülhetnek, amelyek lényeges dolgokat mutatnak meg és segítik az önismereti munkát. Önmagunkról és a világ viszonyáról gondolkozunk, hol működünk jól és hol lehet még ezen javítani. A feladatokban a résztvevők aktívan részt vesznek és az általuk behívott témák folyamatosan alakítják a csoportüléseket.
NEKED AJÁNLOTT, HA:
-
megértenéd, miben különböznek a férfiak és a nők és hogyan lehet ebből előnyt kovácsolni
-
női vezetőként felmerült már benned, hogyan lehet megelőzni a diszkriminációt és hogyan lehet jól kezelni a nemi különbözőségből adódó helyzeteket
-
szeretnéd megélni és megőrizni nőiességedet vezető pozícióban is
-
érdekel a teljes kép, hogyan hat az anyai minta a nőiségre és a munkahelyi feladatokra, szerepekre
-
szeretnéd elérni asszertív én-kommunikációval, hogy a másik is motivált legyen abban,
amit meg szeretnél valósítani